28 kwietnia 2024 roku

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

l. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Po każdej Mszy Świętej zapraszam na nabożeństwa majowe, w naszej parafialnej świątyni. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętej i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

W środę 1 maja przed południem, odwiedzę chorych w ich domach, z racji I Piątku miesiąca.

3. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione tak jak w niedziele. Będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.

5. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe, powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

6. Naszą modlitwą i życzliwością otoczmy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Wyszobór

Niedziela: 8:30 i 13:00