28 lutego 2021 roku

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

 

  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Misje i dzieła misyjne

 

  1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

 

  1. W pierwszy czwartek marca o godz. 9:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po mszy św. o godz. 17:00 (w Wyszoborze), W Rotnowie o godz. 16:00

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. W godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najśw. Sakramentem w ich domach.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli wszystkim.

 

            W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 

Msze Święte

Wyszobór

Poniedziałek: godz. 9:00

Środa: godz. 17:00

Czwartek: godz. 9:00

Piątek: godz. 17:00

Sobota: godz. 17:00

Niedziela: 08:30 i 13:00

 

Dąbie

Niedziela:  godz. 10:00

Rotnowo:

Niedziela:  godz. 11:30

Piątek – Droga Krzyżowa – godz. 16:00