24 września 2023 roku

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

l. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona Hospicjom. Chcemy otoczyć szczególną modlitwą i wsparciem finansowym Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, oraz hospicjum domowe p.w. św. Faustyny w Świnoujściu. Placówki te od wielu lat prowadzą szeroką działalność na rzecz osób w ostatnim stadium choroby nowotworowej.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:50 – ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, a wcześniej tzn. o 16:30 na nasz codzienny Różaniec.

4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele parafialnym będziemy celebrowali pół godziny przed Mszą św. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, ks. Proboszcz prosi o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Rotnowie.

6. Ks. Proboszcz chciałby podziękować raz jeszcze za upieczone ciasta na nasz odpust parafialny, za wszelkie dary natury na stół plebanijny; za wszelką pomoc. Dziękuje również za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

Msze Święte

Wyszobór

Środa: 17:00

Czwartek: 9:00

Piątek: 17:00

Sobota: 17:00

Niedziela: 8:30 i 13:00

Dąbie

NIEDZIELA – godz. 10:00

Rotnowo:   

NIEDZIELA – godz. 11:30