17 marca 2024 roku

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

l. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.
Dziś rano Niedziela o godz. 8:10 śpiewaliśmy Gorzkie Żale w naszym kościele parafialnym, natomiast w piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po mszy św. o godz. 17:00 w Wyszoborze.

3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

4. W Wielkim Tygodniu tzw. TRYDUUM PASCHALNE, a więc Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich Parafian.

5. W środę po mszy św. zapraszam na spotkanie organizacyjne dla udających się na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Istnieje również możliwość wyjazdu z parafią NSPJ w Gryficach. Można się zgłaszać do mnie do wtorku.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.

Wyszobór

Niedziela: 8:30 i 13:00