24 października 2021 roku

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie przed mszą św. na różaniec połączony z adoracją. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Dotarły już mam nadzieję do wszystkich kartki wypominkowe za zmarłych. Jeżeli ktoś nie otrzymał takiej kartki a chciałby otrzymać proszę się zgłosić do zakrystii po mszy św. W tym roku przyjmuję również wypominki roczne. Przez cały rok począwszy od miesiąca stycznia, w każdy pierwszy piątek miesiąca przed mszą św. będziemy się modlić za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, a po modlitwie za zmarłych będzie odprawiana Msza Święta w ich intencji.

1. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte o 8:00 i o godz. 11:00 na cmentarzu) i Dzień Zaduszny. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny – we wtorek o godz. 16:30 zapraszam na modlitwę za wszystkich zmarłych wspominanych w tegorocznych wypominkach, a po nich msza św. o godz. 17:00 w ich intencji.

We Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu w Wyszoborze o godz. 11:00. W Gryficach o 13:00 zarówno na Starym jak i Nowym Cmentarzu. W Płotach na cmentarzu o 12:30.

1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ubezpieczenie naszego kościoła. Pani Elżbiecie Wandachowicz dziękuję za kwiaty do naszego (parafialnego) kościoła.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszystkiego co najlepsze, co przynosi prawdziwe szczęście i radość, oraz obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzę miłej, spokojnej niedzieli i zasłużonego wypoczynku.

Wyszobór

poniedziałek: 9:00