25 września 2022 roku

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W środę po mszy św. o godz. 17:00, w Wyszoborze zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie pół godz. przed mszą św. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Tego dnia, czyli 1 października w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Odpustu w Dąbiu, w naszym kościele filialnym. Zapraszam na mszę św. odpustową w sobotę o godz. 15:00.

6. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Dodatkowa msza św. o godz. 21:00 w intencji: by Polska i Polacy uznali w Jezusie Chrystusie swojego Pana i Króla. Serdecznie zapraszam!

7. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzę gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

8. W najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 13:00 w Wyszoborze, zebranie kandydatów do Bierzmowania z Rodzicami.

9. Najbliższa niedziela będzie tzw. Niedzielą Hospicyjną. Z myślą o wsparciu działalności hospicjów w naszej Archidiecezji. W tym roku zebrane środki będą przeznaczone na zakup koncentratorów tlenu. Z tej racji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. W Rotnowie zmiana tajemnic Żywego Różańca

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

Wyszobór

Poniedziałek: 9:00