22 Maja 2022 roku

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego w niebie.

5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 17:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele parafialnym w tygodniu po mszach św. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Chciałbym podziękować Panu Januszowi Przybysławskiemu na skoszenie trawy wokół naszego (parafialnego) kościoła. Dziękuję również za dary natury na stół plebanijny. Państwu Szewłogom dziękuję za ofiarowane kwiaty do naszej (parafialnej ) świątyni.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

11. W ostatnich dniach odeszli do Pana: Zenon Kowalewski lat 75 i Helena Jóźwik lat 84. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Wyszobór

Poniedziałek: 9:00